Home > Brands > Remote controls Funai > Remote control for FUNAI Y96187R2
CartShopping cart
The cart is empty
Remote control for FUNAI Y96187R2
Remote control for Y96187R2
Reference: Y96187R2
Available in stock
* It can vary depending on the shipping destination
Pre-programmed remote control, ready to use.
Includes all the functions of the original.
Allows programming of up to 4 devices for free.
2-year warranty.
Durable remote to prevent breakage.
Key mapping available in PDF format.
Interactive operating instructions.
Buttons for the most common apps.
Remote control for demanding customers.
Works with just 2 AAA batteries.
Replacement Remote Control for Y96187R2
This remote control fully replaces your Y96187R2 and offers all the functions of the original.
Full Functionality Guarantee: This remote control offers the same functions as your original.
100% Functionally Compatible:
High-Quality Manufacturing:
Summary:
  • Compatible with: Y96187R2
  • Plug-and-Play: No programming required
  • 100% Functionally Compatible
  • High Quality Materials
  • CE and RoHS Certified
Order with confidence now!
Brand
Brand: Funai
Some of the models that use this remote are
Funai 14 A 4011
Funai 14 A 4110
Funai 15 AB 128 L
Funai 20 A 0811
Funai 20 AB 528 L
Funai 21 A 9511
Funai 28 A 2505 B
Funai 28A9128
Funai 30 AB 928 LW
Funai D 3 R 187 F